Słuchaj za darmo – 69 Biznesowych Porad dla Przedsiębiorczych Kobiet | audiobook

To audiobook o tym, jak ważne w życiu jest niepoddawanie się, życie w zgodzie z własnymi wartościami, niezapominanie kim jesteśmy i skąd pochodzimy oraz o tym, że działania marketingowe muszę być prowadzone w sposób ciągły.

„Od pomysłu do realizacji – krótka droga” jak mówi Elżbieta Jachymczak, Autorka książki pt. „69 Biznesowych Porad dla Przedsiębiorczych Kobiet”. Czterdzieści dni redakcji, składu i korekty. Tylko tyle zajęło Autorce napisanie książki. Dzięki determinacji i odwadze Autorki możemy dziś wspierać kobiecą przedsiębiorczość.

Elżbieta Jachymczak – dziennikarka ekonomiczna, szkoleniowiec z pasją oraz przedsiębiorcza kobieta. Od ponad 15 lat związana z polską bankowością, dziennikarstwem oraz edukacją. Wolontariuszka Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. #KobietaKrakowa w projekcie o tej samej nazwie organizowanym przez Fundację Miasta Kobiet. Autorka swoją książką odpowiedziała na społeczny głos kobiet. Wieloletnie doświadczenie w biznesie oraz wywiady z wieloma kobietami potwierdziły, że kobiety potrzebują marketingu, promocji oraz wsparcia w biznesie. Założycielka i pomysłodawczyni Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości zebrała w swojej książce sześćdziesiąt dziewięć biznesowych porad, które pomagają w prowadzeniu własnej firmy i nie tylko. W książce znajdują się porady finansowe, biznesowe i mentoringowe.

Wyobraźmy sobie piętnaście kobiet, które prowadzą z sukcesem swoje biznesy. Wspierają i polecają się wzajemnie oraz tworzą społeczność Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości. Dzielą się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą zdobytą w biznesie. Na potrzeby publikacji Autorka przeprowadziła czternaście wywiadów z Kobietami Biznesu. Oto bohaterki książki:

  1. Sylwia Plona-Zduńczyk – Life & Busines Coachem (ACC ICF), trenerka kompetencji biznesowych,
  2. Sabina Olesiak – agent ubezpieczeniowy,
  3. Katarzyna Gumula-Kubicka – prawnik, adwokat, zarządza Kancelarią Adwokacką w Krakowie,
  4. Tamara Górecka-Werońska – fizjoterapeutka i bikefitterka,
  5. Ludmiła Petrenko – terapeutka urody, założycielka Centrum Zdrowia i Urody LuVital,
  6. Gabriela Zalejska-Trzepla – CEO at WORKWILL,
  7. Beata Olchowy – artysta plastyk,
  8. Ola Świąder – konsultantka ślubna, stylistka osobista,
  9. Lidia Poradzisz – szkoleniowiec, odkrywca talentów, dyrektorka programowa w Inspire Sourcing,
  10. Beata Morsztyn – trener, mówca, coach John Maxwell Team, Ambasadorka Kampanii „Żyję Świadomie”.

Wśród tych czternastu wywiadów znalazły się trzy ekskluzywne wywiady z:

Tatianą Mindlewicz-Puacz – trenerką w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, mentorka w programie „Projekt Lady” emitowanym na antenie TVN,

Iloną Adamską – wydawcą i redaktor naczelną magazynu Law Business Quality, Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet, właścicielką Agencji Wydawniczo-Promocyjnej I.D.MEDIA, autorką książek,

Anetą Pondo – dziennikarką, pisarką, założycielką i redaktor naczelną magazynu „Miasto Kobiet”, prezeską Fundacji Miasto Kobiet

oraz jeden dodatek specjalny – wywiad z Angeliką Chrapkiewicz – Gądek, podróżniczka, pasjonatka podwodnego świata i górskich wyzwań, autorka książki „Zdobądź swój szczyt”.

Książka pt. „69 Biznesowych Porad dla Przedsiębiorczych Kobiet” dostępna jest już w sprzedaży od 13 lutego 2020 roku

Elżbieta Jachymczak o swojej książce

„69 biznesowych porad dla przedsiębiorczych kobiet” to moja pierwsza książka w wieloletniej karierze w dziedzinie finansów i dziennikarstwa, która jest kolejnym krokiem na drodze dzielenia się wiedzą z tymi, który jej potrzebują. Możesz przeczytać jeden rozdział, kilka lub wszystkie. Możesz zajrzeć do książki dziś, jutro lub za jakiś czas. Porady zawarte w książce nie tracą na aktualności i zawsze będą wartościowe. Dzięki determinacji i odwadze wiem, że można osiągać kolejne sukcesy. Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ograniczające przekonania w Twojej głowie. Odważ się, ryzykuj, zaufaj swojej intuicji, która jest talentem w biznesie. To tylko kilka z porad, które znajdziesz w mojej książce.

Opinie o książce

Kobiety w XXI wieku są dobrze wyedukowane. Zaradne. Przedsiębiorcze. A mimo to ich liczba w biznesie jest ciągle mała. Za mała. Elżbieta Jachymczak dotarła do przedstawicielek tej mniejszości i podpytała o ich recepty na sukces. W efekcie dostajemy czternaście różnych historii, z których ich bohaterki wyciągnęły wnioski. I nimi dzielą się na łamach książki. “69 Biznesowych Porad dla Przedsiębiorczych Kobiet” to tekst o odwadze działania. Warto wracać do tych wywiadów nie tylko po to, by znaleźć konkretne porady, chociaż takich nie brakuje, ale by pobyć w świecie tych, które mimo strachu, zaczęły działać. I wygrały.

Małgorzata Majewska, językoznawca, wykładowczyni UJ

Wyobraźmy sobie spotkanie czternastu kobiet, dla których nie istnieją rzeczy niemożliwe. Kobiet mających niezwykłą siłę pokonywania przeszkód i mądrość wyciągania lekcji. Brzmi jak opowieść z filmu o fikcyjnych super bohaterkach? Nic bardziej mylnego! To prawdziwe kobiety, będące właścicielkami firm, szefowymi, liderkami zespołów. Rozwój własny jak i wspieranie innych to jedne z ważniejszych wartości w świecie biznesu. A jeśli dodamy do tego uczciwość, empatię i odwagę – otrzymamy kodeks, jakim kierują się bohaterki książki, którą trzymasz w rękach. Ten wspaniały zespół zebrała Elżbieta Jachymczak, która promując nowoczesne znaczenie pojęcia „lider”, angażuje i inspiruje zarówno na kartach tej książki, jak i podczas sesji szkoleniowych czy konferencji branżowych. „69 Porad Biznesowych dla Przedsiębiorczych Kobiet” to inwestycja, która zwróci się z nawiązką!

Ewa Lampart, mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet