„KWADRACIAKI I FINANSE”

kwadraciaki_i_finanse

Najnowsza książka autorstwa Agnieszki Halama & Anny Chandoszko

Zapraszam do rozmowy z Autorkami książki „KWADRACIAKI I FINANSE”. Rozmawia Elżbieta Jachymczak, Redaktor Naczelna Dwumiesięcznika Business Intelligence oraz Prezes Zarządu Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości

Książką „Kwadraciaki i finanse” to Wasz pierwszy wspólny projekt czy to już kolejny?

To pierwszy wspólny projekt, który zainicjowała Agnieszka, rzucając wyzwanie pisarskie Ani.

O czym jest Wasza książka?

Książka w prosty i zrozumiały sposób próbuje przedstawić zjawiska i mechanizmy rządzące finansami, tymi publicznymi jak i prywatnymi. „Kwadraciaki i finanse” to swoistego rodzaju podróż po różnych zagadnieniach finansowych, z którymi spotykamy się na co dzień. Przedstawiamy w niej zaawansowany proces tworzenia pieniądza, ale przywołujemy też powszechnie znane cytaty, by ukazać, jak trafnie mogą odkryć nasz stosunek do pieniędzy.

Skąd pomysł na taką tematykę książki?

Finanse dotykają nas ciągle i wszędzie, nie tylko wtedy, gdy operujemy pieniędzmi. A często, z różnych względów, temat finansów, to temat tabu. Nie chcemy, by brak wiedzy o finansach, był powodem przemilczenia. Uważamy, że edukacja finansowa, to bardzo ważny obszar, który wpływa na to, jak zarządzamy np. budżetem domowym czy budżetem państwa. Dlatego chcemy pomóc wprowadzić każdego w świat finansów a czasem nawet wywołać rodzinną dyskusję na temat oszczędności, podatków, budżetu czy też zastanowić się nad naszym podejściem do zarządzania własnymi pieniędzmi.

Czy dzieci zadają trudne pytania?

Zadają wiele trudnych pytań. Same jesteśmy mamami i codziennie nasze dzieci oczekują miliona wyjaśnień i odpowiedzi. Ich ciekawość, która jest piękną domeną dzieciństwa, może powodować zakłopotanie, gdy sprawy schodzą na finanse, o których nie zawsze lubi się wiele mówić lub niewiele mamy w tym temacie do powiedzenia. Dlatego nasza książka jest idealną odpowiedzią na Wasze potrzeby.

Jaką formułę ma Wasza pozycja wydawnicza?

Konstrukcyjnie nasza książka to zbiór trzydziestu pytań wraz z odpowiedziami związanych z finansami. Na każde z pytań przy pomocy wizualizacji odpowiadają również Kwadraciaki. I to właśnie odróżnia naszą książkę od pozostałych publikacji na polskim rynku wydawniczym. W dużej mierze, dzięki rysunkom z udziałem Kwadraciaków, czyta się ją szybko, a zapamiętuje jeszcze szybciej. Przekonaj się sam.

Dlaczego warto posiadać „Kwadraciaki i finanse”?

Dzięki tej książce, znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, ale przede wszystkim po jej lekturze będziesz mógł sobie spokojnie powiedzieć: WIEM, ILE CHCĘ! Po przeczytaniu tematy z pozoru trudne przestają być aż tak skomplikowane. Co więcej, czytelnik nabiera ochoty do dalszego ich zgłębiania. Może być podstawą do dalszego rozwoju edukacji finansowej. Mamy nadzieję, że nasza książka będzie również inspiracją do ciekawych lekcji np. z przedsiębiorczości, matematyki czy ekonomii.

Czy to książka tylko dla dzieci i młodzieży?

Jesteśmy pewne, że „Kwadraciaki i finanse” zaciekawią młodych czytelników, tak jak zaciekawiły nasze kilku i kilkunastoletnie dzieci. Wiele pytań, które znalazły się w tej książce, padło z ust naszych pociech. Ale do przeczytania zachęcamy wszystkich, małych i dużych, których interesują sprawy finansów lub chcieliby zmierzyć swoje podejście do spraw finansowych.

Jak korzystać z książki?

Naszym zamysłem było skłonić czytelnika do refleksji, a nie tylko dać odpowiedzi na postawione pytania. Stąd w książce są też miejsca na własne notatki, więc warto pozbyć się skrupułów, że po książce się nie pisze. Tutaj możesz robić to bez wahania.

Tutaj możesz zamówić książkę:
https://kwadraciaki.pl/kwadraciaki-i-finanse

O Autorkach

Agnieszka Halama & Anna Chandoszko

Anna Chandoszko – z wykształcenia finansistka a także certyfikowany trener nauki i praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w bankowości. Wolontariuszka programu „Bakcyl”. Od kilku lat jest zafascynowana rozwojem dydaktyki aktywnej, którą nieustannie poznaje i wciela w życie, inicjując i przeprowadzając zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży  i dorosłych. Nie jest pisarką, nie jest pedagogiem ani psychologiem, ale świadomym rodzicem, który ciągle się uczy. Celem jej działań jest zaangażowanie rodziców, dziadków i najbliższych, by zadbali o edukację finansową dzieci. Od 2019 r. właścicielka firmy szkoleniowej Open Mind, której głównym profilem działalności jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży. Żona i mama dwóch ciekawskich córek.

Agnieszka Halama – Certyfikowany trener psychologicznego warsztatu grupowego, trener myślenia wizualnego, graphic recorder, facylitator graficzny, ilustrator, autorka Kwadraciaków. Stworzyła Kwadraciaki – proste i funkcjonalne postacie, które pokochali nie tylko kursanci na warsztatach z myślenia wizualnego, ale… cały świat! Kwadraciaki zawędrowały w jego najdalsze zakątki – m.in. do Chin czy Australii – i tam pomagają w nauce rysowania, zwłaszcza tego, co sprawia największą trudność: ruchu i emocji. Od 2007 roku prowadzi firmę Centrum Halama oraz Szkołę Praktyków Wizualnych, której jednym z celów jest kształcenie trenerów myślenia wizualnego (potwierdzone certyfikatem). Prowadzi szkolenia i warsztaty dla biznesu i edukacji. Prywatnie jest żoną Piotra i mamą dwójki dzieci – Zosi i Mikołaja. W wolnym czasie prowadzi Fundację Marchewkowe Pole.

Zajrzyj do środka
Tutaj możesz zamówić książkę
https://kwadraciaki.pl/kwadraciaki-i-finanse