“Bikefitting krok po kroku” – pierwszy polski poradnik o bikefittingu

bikefitting; książka, book, kurs

Około 65% rowerzystów zgłasza się na bikefitting z powodu problemów bólowych odczuwanych w czasie i po jeździe. Tamara i Paweł Werońscy w swojej książce “Bikefitting krok po kroku” wprowadzają entuzjastów kolarstwa w arkana prawidłowego ustawienia pozycji na rowerze. To pierwszy taki poradnik przygotowany i wydany w języku polskim. 

Kolarstwo to druga po bieganiu, najpopularniejsza dyscyplina sportu. W czasie pandemii rowery stały się towarem deficytowym, spragnieni ruchu na świeżym powietrzu Polacy wybierają sprzęt kierując się dostępnością a nie specyfikacją czy rozmiarem ramy. 

Rosnąca potrzeba ruchu, moda na sport i chęć poprawy zdrowia sprawiają, że masowo jeździmy, zwiedzamy, trenujemy na rowerach. Wstanie zza biurka i pokonanie kilkudziesięciu kilometrów bez przygotowania często kończy się dyskomfortem, bólem a nawet kontuzją. 

Zamiast cieszyć się jazdą, kończymy u fizjoterapeuty. 

Większość problemów bólowych, zarówno u początkujących jak i bardziej doświadczonych rowerzystów może wyeliminować sesja bikefittingu. Ta jest jednak kosztowna, czasochłonna i dostępna tylko w większych miastach. 

Dla wszystkich tych, którzy chcą nie tylko jeździć bez bólu czy dyskomfortu, ale też zdobyć solidny zasób wiedzy o fizjonomii, ergonomii, biomechanice jazdy na rowerze, Tamara i Paweł Werońscy, bikefitterzy z kilkunastoletnim stażem przygotowali poradnik “Bikefitting krok po kroku”. 

Tamara Górecka-Werońska i Paweł Weroński

To pierwsze takie wydawnictwo w języku polskim, kompendium wiedzy teoretycznej oraz praktycznych wskazówek umożliwiających samodzielne przeprowadzenie bikefittingu przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi. 

“Naszym celem było usystematyzowanie dostępnej ogólnie wiedzy, podzielenie się własnym, kilkunastoletnim doświadczeniem oraz obalenie szkodliwych mitów dotyczących ustawienia roweru, które krążą w środowisku rowerowym oraz internecie”. 

Tamara i Paweł prowadzą krakowskie studio “Profidea”, w którym pomagają zarówno amatorom, entuzjastom oraz kolarzom zawodowym w poprawie osiągów, komfortu i unikania kontuzji. 

“Ten poradnik wprowadzi was w tajniki bikefittingu i przygotuje do samodzielnego, poprawnego ustawienia pozycji na rowerze. Po jego przeczytaniu będziecie mogli cieszyć się jazdą bez bólu a przy następnej wizycie w studiu bikefittingu, sklepie czy serwisie, będziecie równorzędnymi partnerami w rozmowach o sprzęcie”. 

Kolejne etapy procesu bikefittingu są bogato ilustrowane. W książce znajdziecie odpowiedzi na pytania, jak prawidłowo przeprowadzić ocenę anatomiczną, jak dobrać rozmiar ramy, jak ustawić bloki w pedałach zatrzaskowych, na jakiej wysokości i jakie siodło wybrać aby komfortowo pokonywać najdłuższe dystanse, jaką długość mostka i szerokość kierownicy zastosować i wiele, wiele innych. 

Przedsprzedaż poradnika “Bikefitting krok po kroku” w wersji elektronicznej lub w oprawie spiralnej już od 8. marca. Dla chcących dodatkowo pogłębić wiedzę z zakresu bikefittingu autorzy przygotowują również 10-modułowy kurs online.

Książka, kurs oraz e-book możecie zakupić na stronie https://akademia.profidea.pl/produkt/bikefitting-krok-po-kroku/

Pobierz DARMOWY BONUS „13 BŁĘDÓW W BIKEFITTINGU”